Lifting a liposukcja – co wybrać?

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze i tańsze. Najczęściej decydujemy się na te mniej inwazyjne, zazwyczaj są tańsze i nie wymagają hospitalizacji. Maja jedną wadę – trzeba je powtarzać, aby efekt był stale widoczny.

Jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów są lifting oraz liposukcja.  Ten pierwszy nie zawsze wymaga użycia skalpela. Mniej inwazyjnymi zabiegami tego typu jest termolifting i wolumetria.  Klasyczny lifting chirurgiczny ma na celu podniesienie i naciągnięcie zwiotczałej skóry twarzy, poprawę jej konturu, pozbycie się zmarszczek. Zabieg jest dość bolesny, wymaga hospitalizacji i może mieć przykre powikłania w postaci porażenia nerwów twarzowych i wypadania włosów.

Są to jednak skrajne przypadki, zazwyczaj jeśli zabieg przeprowadzany jest w dobrej klinice, u doświadczonego chirurga, ryzyko tego typu powikłań jest minimalne.  Liposukcja pomaga pozbyć się tłuszczu z pewnych rejonów ciała. Polega na odessaniu tkanki tłuszczowej. Najczęściej wykonuje się odessanie tłuszczu z brzucha, ud oraz boków ciała. Znacznie rzadziej zabieg dotyczy szyi, ramion czy pleców. Odsysanie tłuszczu niesie za sobą pewne działania niepożądane, dlatego decyzja o zapisaniu się na zabieg powinna być podejmowana wtedy, gdy tłuszczu nie da się pozbyć w żaden inny sposób.

Ważne, aby i w tym przypadku wybrać bardzo dobrego, doświadczonego lekarza, inaczej operacja może się skończyć zniekształceniem sylwetki. Zabiegi medycyny estetycznej mogą przynieść wspaniałe efekty i zmienić życie pacjenta, trzeba jedynie pamiętać, aby ich wykonanie powierzyć właściwym osobom.

Lifting Kraków już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *