Zadbaj o wspaniały wygląd swojego ogrodu

Nowy dom, urządzanie wnętrz, dobieranie dekoracji – wszystko to cieszy za pewne każdego, kto do tej pory nie mógł mieszkać na swoim. Wprowadzając się do domu zyskujemy nie tylko komfortową przestrzeń do życia, ale i niejednokrotnie zyskujemy teren zielony do samodzielnego zagospodarowania. Możemy posadzić własne krzewy, drzewka czy sadzonki róż – wybór należy tylko do nas.

Trzeba zaznaczyć, że wiele osób właśnie w momencie przeprowadzki do domu z ogrodem odkrywa w sobie olbrzymią pasję ogrodniczą, zaczyna poznawać nowe róże, bądź inne ciekawe gatunki roślin, aranżować przestrzeń, dowiadywać się o chorobach i szkodnikach poszczególnych gatunków krzewów róż sadzonych w ogrodzie.

W jakie róże do ogrodu zainwestować?

Pomimo coraz większej ilości egzotycznych krzewów dostępnych do kupienia w postaci sadzonek, tak naprawdę pasjonatów ogrodnictwa ciągnie do klasyki, która jest sprawdzona, i którą oczywiście są na pierwszym miejscu róże.

Aranżując ogród warto więc wydzielić skwer, na którym znajdą się różnorodne sadzonki róż – mogą to być róże rabatowe lub parkowe czy nawet taka – http://hyzowie.com/21-rosa-rugosa – rosa rugosa inaczej mówiąc róża pomarszczona. Jeśli zaś planujemy zakup pergoli to nawet pnące.

roże pomarszczone - rosa rugosa

Kupując róże warto skupić się nie tylko na jej kolorze, ale i na odmianie. Ciekawe odmiany warte uwagi to rosen tantau lub też wspomniana wcześniej rosa rugosa, zwana także różą japońską. Warto eksperymentować, aby przekonać się jaki gatunek będzie się u nas najlepiej prezentował.

Oczywiście, to o czym nie możemy zapominać to odpowiednie środki ochrony roślin oraz systematyczne ich nawożenie, czyli dostarczanie im wszelkich niezbędnych składników pokarmowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *